Interstellar / Yıldızlararası (2014) Film İncelemesi

5624

Sıra geldi Christopher Nolan’ın son filmi Interstellar’a… Konu Christopher Nolan olunca “Filmin oyuncularına şöyle bir bakayım kimler varmış?” derken yine Michael Caine‘i görünce hiç şaşırmadım tabiiki :) Sanırım Caine baya kadrolu, SSK’lı çalışanı Nolan’ın :)

Neyse bu kadar geyik yeter diyerek filmle ilgili izlenimlerimi sizinle paylaşayım:

- Reklamlar -

Çok önceleri gördüğüm “Christopher Nolan, ATM’den para çekse izlerim” tweeti geldi aklıma evet öyle bir filmdi Interstellar…

Konuyu bize iyice yedirmek için çok ustaca hazırlanmış bir kurgu ile karşımızdaydı Nolan. Kah gerildik, kah üzüldük ama olsundu. Solucan delikleri, “Amanın dünya yok mu oluyor?” karmaşası içerisinde bir o yana bir bu yana savurdu Nolan bizi. Film bitmesin diye çok dua ettim ama bitti… Ama ben etkisinden henüz çıkabilmiş değilim. Ayrıca Interstellar, IMDB’ye 9.1 puanla 11. sıradan müthiş bir giriş yapmış. Helal!

UPDATE: 20 Kasım 2019 itibarıyla Interstellar sıralamada 31. sıraya gerilemiş. Film bitti ama aklımda bir soru var şu an: “Gone Girl mü yoksa Interstellar mı senenin en iyi filmi olacak?”

Interstellar izlemiş ama “ne oldu şimdi ya?” gibi sorular varsa kafanda aşağıdaki görsel sana yardımcı olacaktır.

Interstellar / Yıldızlararası (2014) Film İncelemesi

Şu an Gone Girl biraz daha ön planda gibi benim için ama bakalım ilerleyen zaman ne gösterecek. :) Bir şekilde fırsat bulup gidiniz Interstellar’a. Yoksa çok şey kaçırabilirsiniz. Bir eklemem daha olacak “Evet o Matt Damon :) ”

Gone Girl‘de de söylediğim gibi “Bu film henüz vizyona yeni girdiği için incelemelerimi sizinle ilerleyen zamanlarda paylaşıp bu içeriği güncelleyeceğim

Şimdiden iyi seyirler.

Interstellar / Yıldızlararası Fragmanı

Interstellar / Yıldızlararası (2014) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 9
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 8
Senaryo - 8

8

Efsane

Interstellar / Yıldızlararası, Christopher Nolan'ın hikaye, kurgu ve görsel şöleni şeklinde vizyona giren, IMDB'ye de 11. sıradan giriş yapmış olan filmi

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikThe Double / Öteki (2014) Film İncelemesi
Sonraki İçerikThe Grand Budapest Hotel / Büyük Budapeşte Oteli (2014) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)