Home Diziler Dizi Haberleri Stanley Kubrick’in God Fearing Man Senaryosu Mini Dizi Oluyor

Stanley Kubrick’in God Fearing Man Senaryosu Mini Dizi Oluyor

478

Usta yönetmen Stanley Kubrick‘in hayata geçmeyen projelerinden olan God Fearing Man senaryosu mini dizi olarak karşımıza gelmeye hazırlanıyor.

Bir banka soyguncusu olarak tarihe geçen Kanadalı papaz Herbert Emerson Wilson’ın hayat hikayesinden esinlenerek yazan Stanley Kubrick’in; God Fearing Man ismindeki senaryosu, mini bir televizyon dizisi olarak hayata geçirilecek.

- Reklamlar -

Tarzı ile sinema tarihine adını altın harflerle kazıyan Stanley Kubrick, 2001: A Space Odyssey, The Shining, Full Metal Jacket ve Eyes Wide Shut gibi şaheserler için çok uzun yıllarını adadığını biliyoruz. Full Metal Jacket için 6 ay, Eyes Wide Shut için 15 gibi süreler harcayan ünlü yönetmenin diğer hikaye ve senaryolarını hayata geçirmek için belli ki zamanı yetmemiş. Aynı hızla devam etse enerjisini hiç kaybetmeden en az bi 50 yıl daha yaşaması gerekiyordu reyizin…

Neyse gelelim God Fearing Man konusuna; Bu proje için takvimler 2014’ü gösterdiğinde somuta yakın adımlar atılmaya çalışılmıştı. Hatta o dönem Dexter ile adından söz ettiren Michael C. Hall‘un da dizinin başrolünde yer alacağı açıklanmıştı. Ama o dönem bundan başka bir gelişme yaşanmadı. Sonrasında ise “Proje rafa kaldırıldı” gibi haberler çıkmaya başlamıştı.

Stanley Kubrick’in God Fearing Man’in Çekimleri 2020 Yılında Başlayacak

God Fearing Man‘in hikayesi şöyle; 20. yüzyılın başlarında yaşamış ve tüm zamanların en iyi kasa hırsızlarından biri olarak gösterilen Kanadalı papaz Herbert Emerson Wilson’ın, Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en başarılı banka soyguncularından birine dönüşmesini ve suç dünyasına atılışının hikayesi anlatılmaktadır.

Mini dizinin yapım şirketi olan Media Musketeers, geçen ay kurulmuş yeni bir şirket olmasına rağmen kurucu ekibinde eski Warner Bros. ve Apple yöneticilerinin yer alıyor olması içimizi rahatlattı. Warner Bros.’tan Chris Law ve Apple’dan s Sebastien Janin ile Andy Docherty’nin güçlerini birleştirip yaklaşık 1 milyar dolar bütçe hayata geçirilmiş iddialı şirket olarak Avrupa’da adından söz ettireceğe benziyor.

2020 yılında çekimlerinin başlayacağı God Fearing Man için şimdiden heyecanlanıp beklentiyi arşa çıkarmak için ortam müsait!

beğeni satın al